Nawóz do borówek i innych roślin kwaśnolubnych 1 kg

Wieloskładnikowy, mineralny nawóz doglebowy, przeznaczony do pogłównego dokarmiania borówek w pierwszym roku po posadzeniu i w dalszych latach uprawy. Ważną zaletą Florovitu do borówek jest zdolność zakwaszania gleby, co wyraźnie sprzyja wzrostowi i rozwojowi roślin wymagających stanowiska o niskim odczynie podłoża. Cechuje go również brak azotanów. Borówki sadzi się jesienią w podłoże o pH 3,8 – 4,8. Rośliny uprawiane w podłożu o zbyt wysokim odczynie charakteryzują się małymi przyrostami oraz przedwczesnym żółknięciem i opadaniem liści. Nawóz zapobiega chlorozie liści w okresie wegetacji roślin. Ponadto zastosowano w nim słabo przemieszczające się w glebie formy składników pokarmowych, co zabezpiecza je przed wymywaniem do wód gruntowych.

Sposób stosowania:

Borówki. Dokarmianie pogłówne rozpoczyna się wiosną na początku wzrostu roślin, czyli zwykle w połowie kwietnia. Drugie i trzecie nawożenie należy przeprowadzić każdorazowo po upływie kolejnych czterech tygodni. Zasilanie roślin zaleca się zakończyć do 15 czerwca. Nawóz po rozsypaniu wokół rośliny należy delikatnie wymieszać z glebą. Zalecane jest także podlanie roślin. Dawki: pierwszy rok po posadzeniu – trzy razy po 20 g/młącznie 60 g/rok; dalsze lata uprawy – trzy razy po 30-35 g/m2 łącznie ok. 100 g/rok.

Różaneczniki
. Podobnie jak pod borówkę stosuje się przedwegetacyjnie przy sadzeniu na 1 roślinę 25-50 g nawozu (mieszając go z 25-50 l ziemi z dołka) zaś w następnych latach nawóz rozsiewa się pod koroną wczesną wiosną: w 1 roku w marcu ok. 20 g i w kwietniu ok. 20 g; w 2 roku w marcu ok. 25 g i w kwietniu ok. 25 g; w dalszych latach w marcu ok. 30 g i w kwietniu ok. 30 g.

Azalie i wrzośce
. Przedwegetacyjnie mieszamy z ziemią, do której sadzi się roślinę, ~ 10 g nawozu na 10 l ziemi. W następnych latach, wczesną wiosną (kwiecień) rozsiewa się pod koroną na powierzchnię ziemi ok. 10 g nawozu i obficie podlewa. W przypadku większych roślin (3-4 lata i starszych) nawożenie powtarza się po 2-3 miesiącach w takiej samej dawce. W uprawie pojemnikowej w przeliczeniu na litr podłoża nie należy przekraczać dawki 1 g nawozu.

Paprocie i iglaki
. Rośliny te można nawozić Florovitem pod borówki przedwegetacyjnie i pogłównie, jeśli gleba jest za mało kwaśna – pH gleby powyżej 6. Przedwegetacyjnie w przeliczeniu na 1 roślinę rozsiewa się jednorazowo i miesza z glebą ok. 10 g nawozu z 10-20 l gleby. W następnych latach jednorazowo rozsiewa się pod koroną wczesną wiosną ok. 10 g nawozu. Pod iglaki dawkę pogłówną nawozu uzależnia się od wieku rośliny: zwiększa się ją do 20 g, gdy roślina osiąga 0,5 m wysokości; do 40 g, gdy roślina osiąga 1 m wysokości; do 60 g, gdy roślina osiąga 2 m wysokości. Jedna łyżka stołowa zawiera średnio 10 g nawozu.

Termin stosowania:

marzec – lipiec

14,99 

Brak w magazynie

Skład nawozu:

NAWÓZ WE 
Nawóz NPK (MgO + SO3) 12,5 – 8,5 – 17,0 (2,5 + 32,0) z borem, miedzią, żelazem, manganem, molibdenem, cynkiem.

12,5% (N) azot całkowity; 2,0% (N) azot azotanowy; 10,5% (N) azot amonowy; 8,5% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 5,5% (P2O5) pięciotlenek fosforu  rozpuszczalny w wodzie; 17,0% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 2,5% (MgO) tlenek magnezu całkowity; 32,0% (SO3) trójtlenek siarki całkowity; 0,025% (B) bor całkowity; 0,1% (Cu) miedź całkowita; 0,17% (Fe)  żelazo całkowite; 0,1% (Mn) mangan całkowity; 0,005% (Mo) molibden całkowity; 0,1% (Zn) cynk całkowity.

Informacje dodatkowe

Waga 1 kg